Wiek nie jest żadną barierą dla miłości

Powyższe stwierdzenie można rozpatrywać jako argument w dyskusji odnoszącej się do tego, czy różnica wieku pomiędzy partnerami jest czymś pozytywnym, negatywnym, czy może w ogóle nie ma żadnego znaczenia.

Nie o to jednak będziemy się tutaj publicystycznie spierać, ponieważ istnieje kwestia znacznie ważniejsza, a jest nią prawo do miłości osób starszych. Oczywiście nikt prawa do miłości osobom starszym nie odbiera, ale… No właśnie, zawsze jest jakieś „ale”.

Czy normalnym zjawiskiem jest fakt, gdy sześćdziesięcioletni pan poznaje sześćdziesięcioletnią panią i umawia się z nią w celach typowo randkowych, a nie funkcjonuje w domu jako dziadek swoich wnuków? Nie za bardzo, albowiem w praktyce nie widzimy tego typu sytuacji wśród osób owdowiałych i rozwiedzionych. Zjawisko to jest naturalne wśród osób młodszych, ale wśród starszych postrzegane jest jako coś dziwnego.

Można odnieść wrażenie, że takie osoby nie są już zainteresowane znajomościami dążącymi do uczucia i miłości, ale jest to nie prawda. Potrzebują oni odpowiedniej platformy, by móc spokojnie i bez obawy przed jakimś publicznym „faux pas” nawiązywać nowe znajomości. Nie jest to oczywiście dla nich łatwe, ale portale randkowe dla seniorów są odpowiedzialne za naprawdę wiele wspaniałych historii miłosnych, a sami seniorzy mogą tutaj swobodnie umawiać się ze sobą na randki online.

3 komentarze

Dodaj komentarz