Cel matrymonialny, czyli jak odstraszać od siebie ludzi

Podobno kobiety lubią mężczyzn, którzy wiedzą czego chcą i dążą do tego w sposób wyjątkowo klarowny. Z drugiej strony, mężczyźni też zazwyczaj deklarują zainteresowanie kobietami, które są zdecydowane, pewne siebie, a tym samym mają jasno określone cele w życiu.

Może to dać nam przekonanie, które staje się udziałem wielu osób poszukujących miłości, że jasne zadeklarowanie celu matrymonialnego w swoich poszukiwaniach jest bardzo skutecznym sposobem na znalezienie kogoś na stałe. W praktyce jednak, zadeklarowanie celu matrymonialnego jest bardzo złym sposobem na poszukiwanie szczęścia.

Można oczywiście znaleźć osoby deklarujące takie same cele matrymonialne jak my, ale w dłuższej perspektywie i bez wspólnych zainteresować oraz tematów do rozmów, sam cel matrymonialny nie wystarczy.

Najważniejsze w związku to być sobą i wiedzieć, że jest się akceptowanym przez drugą osobę, a kiedy bezpośrednio oznajmia się, że ma się w tym względzie bardzo szerokie standardy i jest się skłonnym do dowolnej liczby ustępstw, trudno jest potem na takiej podstawie budować silny związek.

3 komentarze

Dodaj komentarz