Dziecko nie musi w niczym przeszkadzać

Bardzo negatywnym trendem w naszym społeczeństwie jest prezentowanie rodziny zbudowanej z jednego rodzica i jednego lub większej gromadki dzieci jako tworu naturalnego i pożądanego.

Nie ma oczywiście absolutnie nic złego w byciu rodzicem samotnie wychowującym dziecko. Wręcz przeciwnie, ponieważ jest to wielkie wyzwanie, któremu trzeba sprostać przy ogromie wysiłku, ale no właśnie…

Jest to zadanie, którego wcale nie trzeba podejmować w pojedynkę i znalezienie się w roli samotnego rodzica nie powinno oznaczać całkowitej rezygnacji z jakiegokolwiek życia uczuciowego poza uczuciami do dzieci. Zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z osobami młodymi, ale i starsi ludzie także przecież potrzebują miłości.

Spore znaczenie ma tutaj zwykle kwestia czasu, bo kto mając małe dziecko może wychodzić co drugą noc do klubu lub dać się porwać chwili z jakimś nowo poznanym nieznajomym?

Takie rzeczy w ogóle nie wchodzą w grę, ale bynajmniej nie jest to jedyny sposób na stworzenie ciekawych znajomości. W erze internetu i portali randkowych, które mnożą się jak „grzyby po deszczu”, w ogóle nie trzeba myśleć o gospodarowaniu wolnego czasu, albowiem bez wychodzenia z domu, będąc przed monitorem swojego komputera, można poznać wiele osób, a z wybranymi z nich umówić się na spotkanie, w dogodnym dla nas terminie.

3 komentarze

Dodaj komentarz