Samotność w związku

Jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata jest samotność, która często przybiera postaci wręcz absurdalne i paradoksalne. Jedną z takich postaci jest samotność w związku.

Razem, a jednak osobno

Badania na ten temat pokazują bardzo różne wyniki, ale można zakładać, że nawet około połowa osób będących w różnych związkach odczuwa samotność. Nie wybierają się na randki internetowe i nie szukają miłości przez portale randkowe, chociaż czasami tak się zdarza. Głośna była sprawa wycieku danych z portalu dla osób w stałych związkach. Nie o tym jednak mowa.

Problem samotności w związku wynika z alienacji i z tego, że zajmujemy się swoimi sprawami, a w domu spotykamy się ze względu na praktyczną wygodę. Bardzo dużą cegiełkę do budowania muru między partnerami dokładają media społecznościowe. Ich efekt jest zadziwiający, ponieważ powoduje, że zaczynamy żyć życiem innych ludzi.

Kiedy istniały naturalne relacje społeczne i żyliśmy chociażby w rodzinach wielopokoleniowych, nasze więzy międzyludzkie były znacznie głębsze i bardziej złożone. Obecnie żyjemy niczym wyspy, które komunikują się ze sobą przez radio, a ciągłe podsłuchiwanie życia innych zastępuje nam nasze własne życie.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz