Przepis na udany związek

Przepis na udany związek jest poszukiwany niczym święty Graal lub kamień filozoficzny. Większość osób nie wierzy w możliwość stworzenia takiego przepisu, co nie przeszkadza innym osobom w podejmowaniu kolejnych prób.

Za najważniejszy przepis na związek zawsze trzeba wskazać po prostu miłość. Większość par zawsze nam powie, że wcale w ich życiu nie jest tak różowo, jak mogłoby się nam wydawać z zewnątrz, ale wzajemna miłość sprawiła, że przełamywali wszystkie napotykane problemy i trwali ze sobą nawet w chwilach wyjątkowo trudnych.

Ogromne znaczenie ma tutaj akceptacja, ponieważ próby zmieniania na siłę drugiej osoby zawsze kończą się źle. Albo kocha się tę osobę, albo nie. To proste. Jeśli nie kochamy tej osoby tylko osobę, którą ona może się potencjalnie stać, mamy problem. Nie należy tutaj traktować różnic jako wyzwania.

W związku ważne są też pasje i nasze zainteresowania. Obie strony mogą je mieć i nie należy być o nie zazdrosnym, jeśli nie są stawiane przed partnera.

W codziennych relacjach z kolei ważne jest połączenie zwykłego szacunku z przykazaniem miłości zawartym w mitologii żydowskiej, które postuluje, by traktować drugą osobę tak, jak my chcemy być przez nią traktowani. Jeśli spełnimy tę zasadę, droga do budowania związku będzie prostsza.

2 komentarze

Dodaj komentarz