Idealna randka oczami kobiety

Kiedy człowiek wychodzi do drugiego człowieka, zwykle zakłada maskę. Nie należy tego odczytywać jako fałszywości. Jest to raczej mechanizm obronny. Staramy się w ten sposób sprostać oczekiwaniom, jakie wobec nas stawia świat. A raczej oczekiwaniom, jakie w głowie danej osoby się rodzą przez obserwację świata. Odbija się to bardzo negatywnie gdy dwoje ludzi umawia się na randki.

Silna, wyzwolona i romantyczna

W przestrzeni publicznej funkcjonuje masa stereotypów odnośnie tego, jaka jest nowoczesna kobieta i czego oczekuje. Wiele kobiet stara się wpisywać w takie stereotypy i stają się niezależnymi singielkami lub rozkochanymi w kwiatach romantyczkami. Problem polega na tym, że są to formy odpowiednie do powierzchownych znajomości, a randki z definicji muszą sięgać głębiej.

Być kobietą

W związku z tym mężczyzna nie powinien traktować kobiety na randce jak kumpeli, ale też nie powinien na pierwszym spotkaniu starać się o wielki, przesadny romantyzm. Kobieta powinna być traktowana jak kobieta, czyli osoba lubiąca adorację i komplementy, ale posiadająca swój rozum i osobowość. Kobieta jest piękna, sympatyczna i inteligentna, potrafi decydować o sobie, ale nie zawsze chce to robić. W czasie idealnej randki mężczyzna będzie umiał dostosować się do tych wymogów, czyli będzie po prostu ciekawy i sympatyczny.

3 komentarze

Dodaj komentarz