Czas na pierwsze potkanie

Znajomości internetowe są bardzo przyjemne oraz interesujące, ale nie da się ukryć, że niemal dla wszystkich ich uczestników jest to tylko wstęp do realnego zapoznania się. Ważnym pytaniem, które trzeba sobie zadać, a potem jeszcze na nie sensownie odpowiedzieć jest to, kiedy jesteśmy gotowi na dokonanie tej poważnej zmiany?

Krok po kroku

Warto pamiętać, że znajomości internetowe są bardzo bezpieczne i pod naszą pełną kontrolą. Rozwijają się krok po kroku, od internetowego spotkania do spotkania w realu. I to my kontrolujemy ten dystans. Jedna osoba nie jest w stanie na drugiej nic wymusić i niczym jej nie zaskoczy. W takiej sytuacji czasami można się lekko zagubić i uznać, że nie ma żadnego zagrożenia. W czasie przejścia do znajomości osobistej, takie zagrożenie może się jednak pojawić.

Nie musimy być racjonalni

Nawet jeśli propozycja spotkania wychodzi od nas, ale po jakimś czasie jeszcze przed spotkaniem poczujemy się niepewnie, odwołanie spotkania będzie dobrym pomysłem. Jeśli nasza podświadomość podpowiada nam, że nie jesteśmy gotowi na spotkanie, tak właśnie jest. I nie powinno na nas zrobić wrażenia, jeśli partner czy partnerka się zdenerwują lub zareagują negatywnie w inny sposób. Wszystko to jest wpisane w ryzyko spotkań internetowych.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz