Zielony potwór – morderca związków na odległość

Kwestia zazdrości w związkach jest podejmowana na bardzo różne sposoby. Można przeczytać, że związki bez żadnej zazdrości to związki jałowe, w  których nie ma już emocji i są one w zasadzie skazane na porażkę. Z drugiej strony, zazdrość, zielony potwór, jest w stanie zatruć praktycznie wszystkie relacje międzyludzkie, a związki romantyczne najłatwiej. Najgroźniejsza jest w przypadku związków na odległość.

Wyobraźnia pracuje

Kiedy nasz związek ma charakter związku na odległość, nasza wyobraźnia może niestety być naszym wrogiem. Wyobrażamy sobie bowiem różne hipotetyczne sytuacje, w których nasz partner czy partnerka mają okazje do zdrady. Na emigracji często bywa też tak, że zna się tylko bardzo ograniczoną grupę osób, przez co kontakty z niektórymi z nich mogą się wydawać bardzo intensywne. A to jest dobra pożywka dla zazdrości.

Złe emocje ograniczają kontakty

Pojawienie się zazdrości sprawia, że stajemy się podejrzliwi wobec drugiej osoby, czasami zmusza nas do podnoszenia kwestii jej wierności i prowadzi do otwartych konfliktów. Te konflikty istnieją w przestrzeni, która mogłaby być lepiej spożytkowana, a kiedy dochodzi do kłótni, zamiast podtrzymywania relacji jesteśmy na siebie obrażeni. A to jest bardzo groźne dla związku na odległość.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz