Dlaczego boimy się miłości?

Każdy, kto kiedyś przeżył zawód miłosny, posiada wewnętrzną obawę przed zaangażowaniem się w nowy związek, ma lęk przed miłością. Trudne doświadczenia z poprzednich związków, to bariery nie do przejścia dla osób które zostały w życiu zranione, zdradzone czy opuszczone przez ukochane im osoby.

W jaki sposób przezwyciężyć lęk przed nowym uczuciem?

Miłość to piękne uczucie, którego nie warto się obawiać. Przed miłością trzeba się otworzyć, aby zaznać pełni szczęścia i radości z niej płynącej. Nie wszyscy jednak są tak pewni siebie i otwarci, a jeżeli już raz ktoś zrani dogłębnie, trudno jest uwierzyć w to uczucie na nowo.

Przeszłość nas prześladuje

Jeżeli w przeszłości mieliśmy problemy w związkach partnerskich, jeżeli każdy z nowo powstałych związków po krótkim czasie się kończył, nie potrafimy patrzeć na miłość z entuzjazmem i wiarą, że tym razem będzie inaczej.

Nawet przeszłość z trudnego dzieciństwa może mieć wpływ na relacje w związkach, może napawać nas lękiem przed prawdziwą i bezinteresowną miłością.

Jeżeli Ty również boisz się miłości, bo w niedalekiej przeszłości zostawił Cię mężczyzna, z którym planowałaś spędzić resztę życia, uwierz w siebie i ciesz się z tego uczucia, które po raz kolejny „stanęło na Twojej drodze”. Miłość jest tak piękna, że nie warto się jej bać.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz