Być sobą, ale nie za bardzo

Zwłaszcza osoby, które długo były same i był to stan z wyboru, mają tendencję do silnego nakreślania swojej własnej osoby. Są jacy są i nie zamierzają tego zmieniać, ponieważ byłoby to wyrzeczeniem się swojej osobowości. Takie podejście bywa bardzo kłopotliwe.

Zdawkowy opis

Nie chodzi tylko o napisanie w profilu na portalu randkowym, że ktoś jest jaki jest i to ma wystarczać za cały opis. Takie przypadki są skrajne i jak można się spodziewać, coś takiego ujdzie płazem tylko najbardziej atrakcyjnym osobom oraz ludziom posiadającym inne wybitne zalety. Cała reszta z miejsca staje się irytująca, a osób irytujących nie lubi absolutnie nikt.

Zainteresować sobą

Swoje własne ja można przedstawiać jako skałę, o którą się rozbijają statki, jak również jako atrakcję turystyczną. W końcu nasze ja to jakieś zainteresowania, sposób na życie, przyzwyczajenia… Trzeba mieć na uwadze, że wiele z nich może być nieodpowiednich dla osoby w związku, przez co warto jest zachować pewną elastyczność.

Zmiana życia to zmiana życia i nie można oczekiwać, że przejdzie się przez nią zupełnie suchą stopą. Niemal na pewno trzeba będzie pójść na jakieś kompromisy i dostosować się do potrzeb drugiej osoby. Na tym polega tworzenie związku partnerskiego i bycie ze sobą razem na dobre i na złe.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz