Bariery dla związku – jak się przełamać?

Bardzo często barierą dla trwałego związku nie jest to, że nie mamy go z kim tworzyć, ale raczej to, że nie potrafimy się przełamać i zrobić tego najważniejszego kroku, otworzyć się. Jedna za drugą randka online mija nam bardzo przyjemnie, spotykamy się nawet w realu i też jest miło, ale wolimy potem wygasić związek, zrezygnować ze znajomości.

Powody są oczywiście bardzo różne. Czasami boimy się otworzyć, kiedy indziej nie wiemy, czy starczy nam czasu. Boimy się też o swoją niezależność. Co zrobić, by te bariery przełamać? Jak otworzyć się na ludzi?

Pośpiech nie jest potrzebny

Naszym problemem jest to, że chcemy koniecznie iść jakąś ścieżką obejmującą kolejne etapy w związku. Czujemy przymus rozwijania scenariusza i przeciwko temu scenariuszowi się buntujemy. Prawda jest taka, że portal randkowy nie jest pierwszym krokiem stawianym na jakimś z góry określonym torze. Możemy spokojnie iść swoim tempem, w dowolnym kierunku, a nawet jeśli to nam odpowiada, dreptać w miejscu.

Związek powinien rozwijać się w sposób naturalny w kierunku, jaki w danej chwili jest dla niego naturalny. Niekiedy spowoduje to jego zerwanie, bo będziemy mieli inne oczekiwania niż druga osoba, ale to też jest naturalne. Ten najważniejszy w życiu związek narodzi się sam poprzez małe kroczki stawiane bez przymusu.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz