Akceptacja sytuacji po rozpadzie związku

Część osób posiadających konta na portalach randkowych może nam opowiedzieć nie jedną historię o tym, jak poznało kogoś sympatycznego. Randka internetowa była nawet przyjemna, ale jej motywem przewodnim nie była chęć poznania nowej osoby, a poszukiwanie lekarstwa na właśnie zakończony związek.

Wiele osób zaraz po rozwodzie rejestruje się w portalu randkowym i jest to z pewnością błąd. Portale randkowe są idealnym miejscem dla rozwodników, ale warunkiem rejestrowania się i zawierania nowych znajomości, jest zaakceptowanie nowej sytuacji i uporanie się z bólem po rozwodzie.

Otrząśnięcie się po rozwodzie nie jest łatwe

Rozwód to wielka sprawa i nie można jej bagatelizować. Jest to moment, w którym nawet najtwardszy mężczyzna ma mętlik w głowie. Zupełnie normalną kwestią jest fakt, że musimy na nowo przestawić się na życie w innych warunkach, w innym systemie.

Z jednej strony, wracamy do tego, co przecież już znaliśmy, stajemy się singlem z odzysku. Z drugiej strony, nasze życie postawione jest zupełnie do góry nogami. Musimy się zastanowić, co doprowadziło nas do takiej sytuacji, musimy rozliczyć się z naszymi działaniami i z tym, co wydarzyło się w naszym życiu.

Musimy także się z tym zwyczajnie pogodzić. Bez właściwego nastawienia i zrozumienia nowej sytuacji życiowej, jakiekolwiek próby ruszenia naprzód będą po prostu skazane na porażkę. Warto pamiętać, że nieprzetrawiony rozwód będzie powodował popełnianie przez nas wszystkich tych samych błędów. Każdy nowy związek zawierany w oparciu o niezabliźnione rany, z pewnością zakończy się kolejną klęską.

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz